Свіже повітря – одна з неодмінних умов нашого життя. Людина щодня вдихає 20000 літрів повітря. Для нормального самопочуття і працездатності нам потрібний природне повітря, насичене озоном, іонами і фітонци́дами.
На жаль, передбачена в більшості житлових приміщень система вентиляції не забезпечує необхідний для нормальної життєдіяльності повітрообмін.
На сьогоднішній день в будівництві використовуються склопакети і монолітний бетон, сучасні будинки стали схожі на герметичні посудини, не пропускають всередину свіже повітря. Це погіршує мікроклімат приміщень, в яких людина проводить більшу частину свого часу.
При відсутності системи вентиляції повітря в закритому приміщенні різко збільшується концентрація вуглекислого газу, а також інших шкідливих речовин, що роблять негативний вплив на здоров’я людини. Виникають сонливість, втрата працездатності, головний біль.
Звичайно, можна час від часу провітрювати приміщення, але тоді разом зі свіжим повітрям всередину проникає пил, частинки вихлопних газів автомобілів, вуличний шум. Крім того, доводиться весь час то відкривати, то закривати кватирку чи вікно.
Системи вентиляції повітря повністю вирішують всі ці проблеми і призначена для створення комфортних умов в приміщеннях різного призначення.
Вентиляція допомагає створювати і контролювати сприятливі умови для людини (підтримка температури, вологості, швидкості руху повітря).
І якщо про необхідність присутності в будинку кондиціонера ще можна посперечатися, то наявність хорошої вентиляції – неодмінна вимога до якісного житла.
Установка і експлуатація систем вентиляції – найважливіший елемент в створенні сприятливого клімату в приміщенні.
Вентиляційні системи класифікуються за такими ознаками:
Установка і експлуатація систем вентиляції – найважливіший елемент в створенні сприятливого клімату в приміщенні.