Можна відкрити вікно. Але там шумно, запорошене повітря, або зима – з вікна протягає.
Можна організувати витяжку в потрібному обсязі. А приплив? Сучасні металопластикові вікна та двері практично герметичні і свіже повітря нізвідки не прийде.
Класична вентиляція? Це можна. Встановлюємо витяжний вентилятор, припливну камеру з автоматикою. У теплу пору року проблем немає. Кондиціонер потужніший (адже припливне повітря теж охолодити треба) і насолоджуємося роботою. А взимку? На вулиці мороз -20C. Припливне повітря необхідно підігріти. І ось тут виникають проблеми. По-перше , на підігрів 1000 м3 повітря (стільки потрібно для невеликого кафе або офісу людина на 20-30 ) від -20 до +20 потрібен калорифер потужністю близько 13 кВт. От і рахуйте , скільки електроенергії або газу Ви спалите за зиму. За теперішніх часів таке свіже повітря в гарну копієчку вийде. По-друге, вологість. Нормальною для людини вважається відносна вологість повітря 50-70%. Якщо на вулиці -10C і відносна вологість близько 50%, то після підігріву до +18C вологість буде близько 10 %. Це дуже мало. Повітря потрібно зволожувати . Доведеться купити зволожувач повітря. В крайньому випадку, киньте мокру ганчірку на батарею. Або декоративний фонтанчик поставите.
Шкода викидати на вулицю тепле, хоча і не свіже повітря? Тоді можна встановитиприточно-витяжну установку з рекуператором. У теплообміннику повітря, що викидається, віддає частину тепла припливному. Економія складе до 70 %. В принципі, вже непогано. Але виникає питання боротьби з обмерзанням теплообмінника в зимовий час і відведенням конденсату. Крім цього залишається проблема низької вологості приточного повітря в холодну пору року.
Так що, вибирайте. Вирішувати Вам! Для консультації з спеціалістом компанії «СВіК» зв’яжіться з нами за допомогою сторінки Контактна інформація.